وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت

اورژانس 115مطالب علمی

وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت

وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت

با سلام و عرض ادب خدمت همکاران گرامی، در این پست میخوام وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت رو جمع آوری کنم و شما دوستان بتوانید از این مطلب استفاده لازم رو داشته باشید.

لازم به توضیحه که خیلی از ما تکنیسین ها، این موارد رو یادمون میره و یا مورد بی توجهی قرار میگیره، پس جمع آوری این اقدامات خالی از لطف نیست 🙂 .

نکته: ترتیب این اقدامات به خودتون بستگی داره، هرجور که راحت ترید میتونید انجام بدید.

وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت:

۱: بررسی وضعیت ظاهری بدنه آمبولانس: در این بررسی، بیشتر به تمیزی ظاهر آمبولانس و همچنین توجه به آسیب های فیزیکی جدید که نشان دهنده تصادف جزئی و یا بی احتیاطی راننده قبلی می باشد، توجه می شود. در صورت وجود آثار آسیب به بدنه، سریعا به پرسنل شیفت قبلی اطلاع داده شود و در صورت لزوم، به مقام مافوق اطلاع داده شود.

تصویر از بدنه بنز315 - وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت

۲: چک کردن آب، روغن و درست کار کردن موتور آمبولانس: معمولا این کار توسط تکنیسین راننده انجام می شود و خیلی مهم است. مواردی مانند کم شدن روغن و یا آب بسیار مهم است و سریعا باید به مسئول مربوطه اطلاع داده شود. بهتر است از آمبولانس استفاده نشود و کد ۰۷-۱۰ اعلام شود. باید ماشین ابتدای شیفت یک بار روشن شود تا باطری و موتور ماشین تست شود و همچنین علایم هشداری و چراغ ها سالم باشد.

۳: کامل و سالم بودن تجهیزات درمانی: از مهمترین وظایف تکنیسین اورژانس هنگام تعویض شیفت، چک کردن تجهیزات است تا مطمئن شویم که همه تجهیزات مانند: دستگاه شوک، ونتیلاتور، ساکشن، پالس اکسیمتری، تخته پشتی بلند، اسکوپ، صندلی پله، ست احیا و … وجود دارند. سپس وسایل هارا چک میکنیم تا مطمئن شویم که این وسایل سالم هستند. تمام این وسایل مخصوصا ست احیا و وسایل الکتریکی باید ابتدای هر شیفت چک شوند.

bazdid-benz-315

۴: تمیز بودن کابین عقب: به طور معمول، پس از ورود به کابین عقب، اولین چیزی که توجه مارا جلب میکند تمیزی یا آلوده بودن کابین عقب و وسایل ها است. وظیفه پرسنل در پایان هرشیفت تمیز کردن کل آمبولانس و تجهیزات است و باید کاملا تمیز و مرتب به پرسنل شیفت جدید تحویل دهند.

cabin-benz-315

۵: چک کردن تاریخ انقضای دارو ها و وسایل دارای بسته بندی: از مهمترین وظایفی که ابتدای هر شیفت باید انجام داده شود چک کردن تاریخ انقضای دارو ها و تجهیزات است. این مورد از دو جهت حائز اهمیت است: اول اینکه اگر از وسایل تاریخ گذشته استفاده کنیم با جان و سلامتی خود و بیماران بازی کرده ایم، دوم اینکه در بازدید ها به تاریخ انقضای تجهیزات خیلی توجه می شود و ممکن است پرسنل مورد بازخواست قرار بگیرند. معمولا باید دارو ها و تجهیزات تاریخ نزدیک را به مسئول پایگاه اطلاع داد. معمولا شش یا سه ماه مانده به تاریخ انقضای تجهیزات، به عنوان تاریخ نزدیک بودن شناخته می شود. این تاریخ به قوانین محلی منطقه اورژانس بستگی دارد.

۶: آماده استفاده بودن تجهیزاتی که با برق یا باطری کار می کنند: وسایلی مانند دستگاه دی سی شوک، AED، ساکشن، پالس اکسیمتر، سونیکت و .. باید از نظر کارکرد برقی و یا شارژ بودن باطری چک شوند و درصورت خالی بودن شارژ آن ها، به شارژر متصل شوند.

۷: کامل و پر بودن اکسیژن های پرتابل و سانترال

۸: ثبت کیلومتر آمبولانس در ابتدای شیفت و اطلاع به دیسپچ

۹: تمیز و مرتب بودن پایگاه اورژانس

۱۰: ثبت دقیق اطلاعات آمبولانس و پایگاه در دفتر پایگاه

۱۱: در دسترس بودن بی سیم، تلفن و تلفن همراه در پایگاه و ماموریت ها.

۱۲: همیشه به صورت آماده باش بودن و پوشیده بودن با لباس فرم اورژانس و اتیکت ها.

۱۳: اعلام نواقص و کمبود های آمبولانس به مسئول مربوطه و همچنین دیسپچ.

این موارد طبق تجربیات من و همکارانم در اورژانس پیش بیمارستانی استان خراسان شمالی می باشد و خوشحال میشم در کامنت ها یا تماس با بنده، اگر نکته ای جا مانده بود تکمیل کنید.

ابوالفضل درخشانی

تکنیسین اورژانس پیش بیمارستانی

abolfazladnk.ir

سازمان اورژانس کشور

لینک کوتاه این نوشته: short-it.ir/dbGL

۰
, , , , , , , , , ,
پروتکل های آفلاین فوریتهای پزشکی
پی دی اف پوزیشن مناسب بیماران در آی سی یو

پست های مرتبط

0 0 رای
امتیاز مقاله
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست